Serin TAŞKIRAN; ilköğrenimini Şişli Terakki İlkokulu’nda, orta öğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde, lisans eğitimini İTÜ Kimya Mühendisliği fakültesinde ve Anadolu Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünde, yüksek lisans eğitimini Newport Üniversitesi MBA bölümünde tamamlamış olup ilk, orta ve yükseköğrenimi süresince İÜ Devlet Konservatuvarı Klasik Piyano bölümünü de başarı ile tamamlamıştır.

İş hayatına Arçelik’in yan sanayisinde Kalite Müdürü olarak atılan Serin Taşkıran; KalDer ve KOSGEB gibi saygın kurumlarda aldığı eğitimlerle, endüstriyel sektörde Kalite Yönetim Sistemleri danışmanlığı ve yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur.

Sonraki yıllarda Kalite fonksiyonunun yanı sıra İnsan Kaynakları fonksiyonunu da yönetmeye başlamıştır. Tıpkı Kalite Yönetimi gibi İnsan Kaynakları Yönetimi de; çok severek, adanarak ve işini en mükemmel şekilde yapma sevdası ile çok çalışarak sürdürdüğü mesleği olmuştur. Dünyadaki uygulamalara paralel uygulamalar gerçekleştirmek üzere İnsan Kaynakları Yönetimi’ne ilişkin tüm fonksiyonlarda uzman kişiler, danışmanlık firmaları ve eğitim şirketleri ile ortak olarak çalışmıştır.

Japonların “Kendine usta diyebilmen için önce ustanı geçeceksin sonra seni geçecek bir öğrenci yetiştireceksin” ilkesini hayat felsefesi olarak benimseyerek, ustalarını geçmeye gayret göstermiş ve kendisinden daha başarılı olacak bireyler yetiştirmeye çalışmış, tüm bilgi, beceri ve tecrübelerini genç meslektaşlarına aktarmayı ilke edinmiştir.

İşverenin bakış açısı ve iş görenin hassasiyetlerini aynı adalet duygusu ile göz önünde bulunduran, kriz yönetebilen ve hatta krizi avantaja çevirebilen, bir avukat gibi iş hukuku konularına, bir SGK denetçisi gibi SGK uygulamalarına hakim, bordro yazılımı kadar hatasız bordro hesaplayabilen İK gönüllüleri yetiştirmek, özen gösterdiği ve emek verdiği konulardır. Yüksekokuldan mezun olduktan sonra yetiştirmek üzere yanına alıp iş hayatına kazandırdığı pek çok genç, şu anda önemli işletmelerin İK Yöneticileri olarak görev yapmaktadır.

akademİK İnsan Kaynakları Yönetim Danışmanlığı; Serin Taşkıran’ın bu uzun eğitim maratonunda ve iş hayatında edindiği tüm deneyim, tecrübe, bilgi ve birikimleri ışığında profesyonel iş yaşamına katkı ve fayda sağlamak amacıyla kurulmuş bir işletmedir.